کرتین وال:

نمای کرتین وال، نمایی شیشه‌ای است که وزن شیشه‌ها و انرژی‌های حاصل از باد و بارندگی‌، در نمای خارجی ساختمان احساس میشود. در این مقاله به معرفی نمای کرتن وال می‌پردازیم.

نمای کرتن وال، یکی از نماهای مدرن ساختمانی است. در این نما سنگینی وزن شیشه بر روی سازه کرتن وال یا همان لامل‌ هاست و بار اضافه ای رو به ساختمان تحمیل نمیکند.

می‌توان گفت که این سیستم، یک سازه جدا در ساختمان است.

یکی از نماهای شیشه ای که در ساختمان ها میشه استفاده کرد کرتن وال ها هستند که در این نوع نما معمولا از مصالح سبک، به ویژه ترکیبات حاصل از آلومینیوم و شیشه استفاده می‌شود.

در طراحی مدرن و امروزی قطعا نما برای هر فردی اهمیت به خصوصی داره و کرتین وال علاوه بر اینکه میتواند عایق خوبی در برابر سرما و گرما و فشار باد و… باشد میتواند ظاهر زیبایی به ساختمان هم ارائه کند
چرا که هر فردی در نگاه اول به یک ساختمان قطعا نمای ساختمان را در نظر میگیرد و کرتین وال این امکان را برای شما فراهم میکند که هم نمای زیبایی داشته باشید و هم از نظر عایق بندی شرایط خوبی داشته باشید.

از جمله نماهای بیرونی پرطرفدار، می‌توان به نمای شیشه ای، سنگی و آجری اشاره کرد.
گرچه در نماسازی ساختمان از مصالح متنوعی از جمله شیشه، آلومینیوم، سنگ، آجر، کامپوزیت، بتن و چوب استفاده می‌شود، که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.