پرونده‌ای  کامل درباره‌ی درب و پنجره ترمال بریک

بی شک ؛ آلومینیوم بهترین گزینه برای درب و پنجره …

آلومینیوم در مناطقی با آب و هوای خشک و با تابش مستقیم نور خورشید تغییر حالت نمیدهد چرا که از طبیعت است و با طبیعت سازگاری دارد.
در و پنجره‌ی آلومینیومی در تغییرات دمایی با شدت بالا تغییر فرم نمیدهد چرا که در برابر حرارت‌های بالا و پایین مقاومت بالایی دارد.
در و پنجره‌ی آلومینیومی از فلزی بسیار قوی بهره میبرد؛ به این معنا که میتواند وزن شیشه با ابعاد باور نکردنی را به راحتی وبا کمترین لرزش تحمل کند.
نفوذ ناپذیری آلومینیوم، ماندگاری این متریال را در مقابل رطوبت زیاد تضمین می‌کند و در و پنجره‌هایی که سال‌هاست در ساختمان‌های قدیمی شمال یا جنوب کشور هستند گواه این مسئله‌اند.
هزاران رنگ و طرح متنوع که با سیستم‌های به روز و با ماندگاری بالا روی پروفیل‌های آلومینیومی قرار می‌گیرد را میتوان از در و پنجره‌های آلومینیوم توقع داشت و میتوان مطمئن بود که تا زمانی که عمر ساختمان به پایان نرسیده رنگ درو پنجره‌ها نیز تغییری نخواهد کرد.
آلودگی هوا در کلان‌شهرها معضلی است که باعث کثیف شدن در و پنجره‌ها میشود، در و پنجره‌های یو پی وی سی بعد از مدت کوتاهی، آلودگی را به خود می‌گیرند ولی در و پنجره‌ی آلومینیومی و در و پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک، به راحتی و با شوینده‌های معمولی تمیز میشوند.
آلومینیوم فلزی قوی، سبک، نفوذ ناپذیر، مقاوم در برار اشتعال ،سازگار با محیط زیست، تجدید پذیر و … است پس مجموعه‌ای از خواص یک متریال عالی را برای در و پنجره دارد.

ضعف آلومینیوم چیست؟

یکی از شیوه‌های تبادل حرارت از طریق هدایت (conduction) اتفاق می‌افند؛ تصور کنید میله‌ی آلومینیومی را روی حرارت گرفته‌اید،ملاحظه خواهید کرد به تدریج نقاط مختلف این میله گرم خواهد شد به طوریکه بعد از مدتی تمام میله گرم می‌شود؛ این روش را (( هدایت یا رسانایی )) می‌گویند.
ذرات آلومینیوم، انرژی حرارتی را بدون آنکه از جای خود حرکت کنند به اتم یا ملوکول مجاور خود انتقال می‌دهند این امر باعث می‌شود تا آلومینیوم فلزی رسانا برای انتقال حرارت محسوب شود و در مقایسه با چوب یا UPVC هدر رفت انرژی بیشتری داشته باشد.
((ترمال بریک )) عنوانی است که این مشکل را به بهترین شکل حل کرده است .

ترمال بریک چیست؟

زمانی که متریالی عایق بین دو شی رسانا قرار گیرد از انتقال حرارت جلوگیری می‌کند؛ این فرایند را شکست حرارتی یا ترمال بریک (thermal break) می‌نامند.
امروزه ترمال بریک فرایندی است که در صنایع مختلف صنعتی، غذایی، ساختمانی و … کاربرد فراوانی پیدا کرده از جمله این مصارف تولید پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک است که جداره بیرونی در و پنجره ها از جداره داخلی به وسیله پلی‌آمید از هم جدا می‌شود و هوای بیرون به داخل انتقال پیدا نمی‌کند.

در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

پروفیل آلومینیومی ترمال بریک توسط رزین غیر فلزی یا ماده پلاستیکی به نام پلی‌آمید دوجداره می‌شود.
به این معنی که با قرار گرفتن پلی‌آمید داخل پروفیل، سطح خارجی پروفیل از سطح داخلی پروفیل جدا می‌شود و هدایت حرارتی به حداقل ممکن میرسد در نتیجه هدر رفت انرژی به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.
با توجه به رسانا بودن آلومینیوم در فرایند ترمال بریک دیگر اتلاف انرژی نخواهیم داشت و با دیگر خواص آلومینیوم از جمله سبکی، غیر قابل اشتعال بودن، اکسید نشدن، سازگاری با محیط زیست و… مجموعه ای از بهترین مشخصات برای یک در و پنجره‌ی ایده‌آل را خواهیم داشت.

پلی آمید چیست؟؟؟

پلی‌آمید (polyamide) پلاستیک مهندسی شده سخت و مقاومی است که با فرمولاسیون مشخص برای مصارف مختلف به کار میرود.
تولید صنعتی این ماده برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ میلادی جهت تولید نخ‌های مسواک انجام شد. تغییر شیمیایی برای تغییر در خواص فیزیکی و مکانیکی پلی‌آمید مصرف آن را به بالای سه تن در سال جهت مصارف مختلف رسانده است.نفوذ ناپذیری، مقاومت حرارتی بالا و مقاومت در برابر اشتعال، از جمله خواص بارز و مفید پلی‌آمید است.
یکی از مصارف مهم پلی‌آمید،استفاده در پروفیل‌های آلومینیومی ترمال بریک است. بعضی از از سازنده‌های پروفیل آلومینیومی به جای استفاده از پلی‌آمید از پروفیل‌های پی وی سی شبیه به پلی‌آمید استفاده می‌کنند که برای مصرف‌کننده قابل تشخیص نیست ودر دراز مدت مشکلاتی برای مصرف‌کننده پیش خواهد آورد از جمله مقاومت دمایی پایین پی وی سی که باعث شُل شدن پروفیل‌ها خواهد شد؛ پلی‌آمیدهای مخصوص در و پنجره‌های آلومینیومی در کشورهای آلمان، ایتالیا، ترکیه، ایران و… تولید می‌شود که شرکت حکمت بنا به خواست مشتری از آن استفاده خواهد کرد.
دستگاه دوخت پلی‌آمید مجموعه حکمت ساخت کشور ایتالیا است که با نا تجاری فوم (foam)در دنیا عرضه می‌گردد؛ دستگاهی سه مرحله‌ای که در مرحله‌ی اول به صورت اتومات بعد از قرار دادن پروفیل آلومینیومی شروع به ایجادشیار در پروفیل می‌کند (مرحله دنده زنی) و بعد به صورت اتومات پلی‌آمید را بین دو پروفیل آلومینیوم قرار خواهد داد(مرحله پلی‌آمید کشی) و بعد پرس را انجام می‌دهد.
آخرین مرحله در تولید پروفیل ترمال بریک، تست فشار است که ایستایی پلی‌آمید در پروفیل را ارزیابی خواهد شد.

انواع درب و پنجره‌ی آلومینیومی ترمال بریک

درب و پنجره کشویی ترمال بریک HST605
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HST88
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HST-M88
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HST-M61
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HT 750
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HT 601
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HL&ST128
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HL&STM128
درب و پنجره کشویی ترمال بریک HVTW60

درب و پنجره‌ی آلومینیوم ترمال بریک یا یو پی وی سی