پنجره آلومینیومی ترمال بریک یک نوع پنجره است که از جنس آلومینیوم ساخته شده و دارای ویژگی های حرارتی بسیار خوب است. این نوع پنجره با استفاده از تکنولوژی ترمال بریک، قابلیت جلوگیری از انتقال حرارت و سرما را دارد.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای ساختار داخلی منحصر به فرد است که شامل چند لایه آلومینیوم با عایق حرارتی مشابه PVC  مانند پلی‌آمید (PA)  می‌باشد. این لایه ها به عنوان جداساز حرارت عمل می‌کنند و جلوگیری می‌کنند که حرارت در داخل ساختمان منتقل شود.

درب و پنجره ترمال بریک از آخرین دستاوردهای صنعت آلومینیوم سازی جهان می باشد. پنجره‌های آلومینیومی حرارت و دما را به آسانی انتقال می دهند، برای از بین بردن این نقص از پروفیل ترمال بریک برای تولید درب و پنجره آلومینیومی استفاده می‌گردد.

ترمال بریک به معنای شکست حرارتی است و همان طور که مشخص است موجب شکست حرارت و جلوگیری از انتقال آن می‌گردد.
در ترمال بریک لایه‌ای خاص در میانه دیوارهای پروفیل آلومینیوم قرار می‌گیرد تا مانع از اتلاف انرژی در پنجره‌ دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بشود. لاستیک‌های پلی آمید ما بین جدار داخلی و خارجی پروفیل توسط ماشین آلات دوخته می‌شوند و امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را میسر می‌نماید.

این پنجره‌ها به دلیل داشتن تیغه های پلی آمید عایق بسیار خوبی در برابر حرارت، رطوبت و صوت می‌باشد. این ویژگی پنجره ترمال بریک موجب شده که استفاده از آن ها تا اندازه زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری کند. همچنین عایق صوت بودن این محصول باعث می‌شود آرامش بیشتری در خانه فراهم شود. این پنجره‌ها آلومینیومی هستند و در نتیجه وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آیند. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند.