مزیت های فریم آهنی:
۱ – تسریع در زمان اجرا و ساخت:بدیهی است اگر بخواهید از سنگ یا مصالح دیگر برای زیر سازی درب و پنجره های دوجداره استفاده کنید باید کل کار اجرا شود تا اندازه های دقیق ساخت درب و پنجره ها قابل برداشت باشد،در حالیکه فریم های آهنی بعد از تیغه چینی در جای خود نصب میشود و آماده اندازه گیری خواهد بود.

۲ – قاعده مند بودن مصالح:زمانی که فریم آهنی نصب می شود سنگ کار ،گچ کار و سیمانکار به راحتی متریال خود را به فریم آهن ختم میکنند و در نهایت بعد از نصب درب و پنجره های آلومینیومی نمای داخلی و بیرونی به بهترین شکل کاور می شود.

۳ – آب بندی بهتر:وقتی قرار است فریم آهنی داشته باشیم فلاشینگ یا سنگ نما به آن ختم میشود و بعد از نصب درب و پنجره های آلومینیوم به راحتی با استفاده از چسب های یو وی آب بند میشود ، ضمنا احتمال نفوذ آب از زیر پیچ های نصب به حداقل میرسد.

۴ – تراز و گونیا بودن مطمئن تر:از جمله مزایای فریم آهن مخصوصا در ابعاد بزرگ شاقول و تراز بودن بهتر آن نسبت به مصالح دیگر است که به راحتی قابل اصلاح است.

۵ – مقاومت و ایستایی بهتر:فریم های آهنی مقاومت بالاتری نسبت به مصالح دیگر دارند به طور مثال زمانی که سنگ یا سیمان را سوراخ میکنیم احتمال شکسته شدن یا ترک خوردگی دارد ، حتی ممکن است به مرور زمان به دلیل نشست احتمالی ساختمان یا در معرض باد و طوفان های سهمگین پیچ های نصب کمی در جای خود هرز شود.

در ادامه خواهیم گفت از چه پروفیلی استفاده کنید تا مقاومت لازم و هزینه به صرفه داشته باشد.