محل قرارگیری درب و پنجره:

برای محل قرارگیری درب و پنجره آلومینیوم چه باید کرد؟

برای نصب درب و پنجره های آلومینیومی احتیاج به زیر سازی تراز ، شاقول و محکم است تا بتوان درب و پنجره را به بهترین شکل نصب و رگلاژ کرد.

هر چه استانداردهای لازم در محل قرارگیری در و پنجره ها بیشتر باشد ،نصب در و پنجره سریعتر و رگلاژ راحت تر انجام می شود و طول عمر استفاده ازآن بالاتر می رود.

درب و پنجره آلومینیوم بسته به محل قرار گیریشان به وسیله پیچ های مختلف نصب میشود ، مثلا اگر روی کاشی،سنگ یا سیمان باشد از پیچ های بولتکس یا خودکار و رولپلاک استفاده میشود و اگر روی فریم های آهنی نصب شود از پیچ های سرمته استفاده میشود.

 در مقاله های بعدی مفصل راجع به کیفیت و استاندارد پیچ ها صحبت خواهیم کرد، اما برای محل قرار گیری درب و پنجره ها یا از فریم های آهنی باید استفاده کرد یا مصالحی مثل سنگ و سیمان که اگر بنا دارید پنجره ها را روی مصالحی همچون کاشی،سنگ،سیمان یا بتون نصب کنید باید مطمئن شوید تا ۴ طرف پنجره(پهنای بالا و پایین،ارتفاع راست و چپ)کاملا تراز ، شاقول و بدون پیچیدگی باشد،باید مطمئن شوید که اضلاع رو به روی هم همسایز باشد و اصطلاحاً دویدگی نداشته باشد و کاملا به صورت مستطیل یا مربع اجرا شود.

اگر این موارد را رعایت نکنید ، یا درب و پنجره ها را باید کوچکتر ساخت تا بتوان تراز کرد که چسب کاری زیادی میطلبد و نهایتا ظاهر جذابی نخواهد داشت و اگر بخواهیم با لقی استاندارد یونیت ها را اجرا کنیم پنجره بعد از نصب تغییر حالت میدهد،شکل زیر سازی را به خود میگیرد وحتما رگلاژ سخت انجام میشود.

بعد از مدتی از رگلاژ خارج میشود.البته در جریان باشید برای فضاهایی که خیلی در معرض رطوبت هستن مثل استخر،سونا و… پیشنهاد میکنیم برای محل قرار گیری درب و پنجره از فریم آهن استفاده نکنید تا دچار پوسیدگی نشود در عوض پیشنهاد میکنیم برای نمای ساختمان یا نورگیر ها از فریم فلزی استفاده کنید و حتما پروفیل های آهنی را ضدزنگ و رنگ های استاندارد بزنید تا از پوسیدگی در مرور زمان جلوگیری شود.بهترین زمان برای نصب فریم های آهنی بعد از تیغه چینی است تا نماکار و گچ کار بتواند فعالیت خود را به فریم آهنی ختم کنددقت کنید فریم ها باید به ستون های اصلی ساختمان متصل شود تا وزن و فشار وارده را تحمل کند.

فریم های با ابعاد خیلی بزرگ را باید از چند جهت به ستون های اصلی ساختمان مهار کنید ، چرا که در باد و طوفان های شدید فشار زیادی به سطح پنجره و شیشه وارد میشود که به فریم ها منتقل میگردد و اگر فریم فلزی خوب مهار نشده باشد باعث ترک خوردگی در نما و دیوار های داخلی میشود.

جوشکاری کنج پروفیل ها خیلی مهم است و به راحتی از کنارش نگذرید،مخصوصا در ابعاد بزرگ.جوش یکپارچه باعث میشود خوردگی کمتر اتفاق بیافتد و در فشار های بالا پروفیل ها از هم جدا نمیشود.