درب و پنجره آلومینیوم نرمال چیست؟

درب و پنجره آلومینیومی انواع مختلفی دارد. یکی از آن ها درب و پنجره آلومینیومی نرمال می باشد که با نام درب و پنجره آلومینیوم ساده شناخته می شود.

پنجره آلومینیومی ساده که با نام Normal Aluminium Window شناخته می شود، از دو نوع پروفیل تشکیل شده است. در واقع درب و پنجره نرمال از پروفیل آلومینیومی که اکسترود شده، ساخته می شود.

در این نوع درب و پنجره ها، پلی امید یا همان عایق حرارتی وجود ندارد. با این وجود درب های آلومینیوم ساده و همین طور پنجره های آلومینیوم نرمال، در مقایسه با سایر فلزات، به مراتب عایق بهتری محسوب می گردند.

باید در نظر داشت که درب ها و پنجره های آلومینیوم ساده، یک عایق کامل محسوب نمی شود. بنابراین ممکن است با استفاده از آن ها، شما دچار مشکل اتلاف انرژی در ساختمان گردید.

انواع درب و پنجره آلومینیومی نرمال

درب و پنجره آلومینیومی نرمال به دو دسته کشویی و لولایی تقسیم می شود.

درب و پنجره نرمال لولایی

درب و پنجره نرمال لولایی

درب و پنجره نرمال لولایی

درب و پنجره نرمال لولایی

محصولات درب و پنجره آلومینیومی نرمال

درب و پنجره نرمال کشویی

درب و پنجره نرمال کشویی HS603

درب و پنجره نرمال کشویی

درب و پنجره نرمال کشویی HS603

درب و پنجره نرمال کشویی

درب و پنجره نرمال کشویی HS603

درب و پنجره نرمال کشویی

درب و پنجره نرمال کشویی HS603

مهم ترین بخش های یک پنجره آلومینیومی ساده چیست؟

یکی از اجزا مهم در هر پنجره آلومینیومی نرمال، یراق آلاتی که در آن به کار گرفته می شود. در صورتی یک در یا پنجره آلومینیومی مورد استفاده خواهد بود، که از یراق آلاتی با استحکام بالا در آن استفاده شود.

در ساخت پنجره آلومینیومی ساده، به غیر از یراق آلات از پروفیل و واشر و شیشه های دوجداره نیز استفاده می شود. به همین دلیل برای ساخت آن باید در انتخاب این اجزا، دقت لازم را به عمل آورد.

انواع رنگ های در و پنجره های آلومینیومی نرمال

پروفیل آلومینیوم قابلیت رنگ شدن با رنگ های پودری الکترو استاتیک را دارد. به همین دلیل مصرف کننده گان درها و پنجره های آلومینیومی ساده، تنوعی با بیش از هزار رنگ را در رنگبندی محصولات دارند.

برای رنگ کردن درب و پنجره های آلومینیوم با روش پودری، ابتدا رنگ به سطح پروفیل آلومینیوم پاشیده می شود. سپس پروفیل در کوره تحت حرارت قرار گرفته و همین باعث سخت شدگی و ضد ضربه شدن و همین طور ضد ریخته شدن رنگ می گردد.

از دیگر رنگ هایی که بسیار در بازار خواهان بسیاری دارد، درب و پنجره های آلومینیومی طرح چوب می باشند. این رنگ ها، رنگ های چاپی می باشند که در بازار آن ها را با اسم طرح چوب می شناسند.

این رنگ ها نیز برای اینکه در مقابل عواملی چون تابش نور خورشید،  ماندگاری داشته و تغییر رنگ ندهند، پس از چاپ وارد کوره می شوند.

یکی دیگر از رنگ ها مورد استفاده در درب و پنجره آلومینیومی نرمال،  رنگ آنادایز می باشد. این روش رنگدهی ، فقط برای پروفیل های آلومینیوم قابل انجام است. به همین دلیل این امر یکی از مزیت های در و پنجره های آلومینیومی نرمال، نسبت به سایر رقبای خود می باشد.

در این سیستم، رنگ پروفیل نرمال تغییر نمی کند. همین طور باعث می شود تا پروفیل آلومینیوم ضد ضربه بوده و همین طور ضد خش گردد.

در زیر این بخش باید عکس های مرتبط قرار گیرد که بدلیل نبودن آن ها، فعلا این عکس ها گذاشته شده است. در جلسه با آقای اصغری، این موارد را مشخص نمایید.

مزیت استفاده از درب و پنجره آلومینیومی ساده چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت های پنجره های دو جداره آلومینیومی نرمال با UPVC و پنجره های ساخته شده از آهن، سبک بودن و زیبا تر بودن آن می باشد. ضمن اینکه پنجره آلومینیومی ساده دارای استحکام و دوام بیشتری می باشد.

مزیت دیگر این درب و پنجره های آلومینیومی نرمال، تنوع زیاد در فرم های آن ها می باشد. از طرف دیگر شما می توانید انواع یراق آلات را در آن استفاده کنید. همچنین شما انواع مدل های بازشو را می توانید برای پنجره های آلومینیومی ساده، پیاده سازی نمایید.

از دیگر مزیت های بسیار مهم درب های آلومینیوم ساده، امکان ایجینگ بر روی آن ها تا ۱۴ وبستر می باشد. آن ها بسیار مقاوم هستند و در برابر عوامل طبیعی تغییر شکل نمی دهند.

در ادامه به بعضی از مزایای درب و پنجره آلومینیومی نرمال اشاره شده است:

قابل استفاده به عنوان عایق

از آن ها می توان به عنوان عایق رطوبتی و عایق صوتی استفاده کرد. همین طور آن ها غیر قابل اشتعال بوده و عایق نسبی حرارت نیز محسوب می شوند.

دوستدار محیط زیست و طبیعت

درب ها و پنجره های ساخته شده از آلومینیوم نرمال، قابل بازیافت بوده و به همین دلیل با محیط زیست سازگارند. آن ها در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار مقاوم هستند.

زیبایی و تنوع زیاد

آن ها دارای زیبایی خیره کنند ای می باشند. هیچ محدودیتی در طرح ابعاد و اشکال نامنظم آن ها و منحنی بودن وجود ندارد. به همین دلیل مورد پسند همه سلیقه ها هستند.

تنوع بالا در اجرا

شما می توانید انواع شیشه های تک جداره، دو جداره و حتی سه جداره را بر روی پنجره های آلومینیومی ساده نصب نمایید. همچنین شما می توانید آن ها را در اشکال کشویی، لولایی، فولکس واگنی، دو حالته و کلنگی به اجرا در آورید.

مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی

آن ها در برابر تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند. در برابر عوامل طبیعی مثل نور خورشید و همین طور باران، بسیار مقاوم بوده و به هیچ عنوان تغییر شکل نمی دهند. استفاده از واشر های edpm باعث جلوگیری از ورود آب و گرد و غبار به داخل می شود.

تنوع در رنگ و اجرا

آن ها دارای تنوع رنگی بسیار زیاد هستند. شما هر نوع رنگ پودری الکترو استاتیکی را برای رنگ کردن آن ها می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید از رنگ های آنادایز و همین طور طرح چوب استفاده کنید.

تفاوت پنجره ترمال با نرمال چه می باشد؟

همانگونه که شرح داده شد، در و پنجره های آلومینیوم دارای انواع مختلفی می باشند.  نوع قدیمی پنجره های آلومینیومی توسط میلگرد به هم وصل می شدند. به همین دلیل این امکان وجود نداشت که دوجداره گردند.

پنجره های آلومینیومی نسل بعدی که به عنوان پنجره های آلومینیومی نرمال شناخته شدند، امکان دو جداره شدند را داشتند. نکته مهم در مورد آن ها این بود که آن ها درزبندی قابل قبولی نداشتند. به همین دلیل ممکن است باعث اتلاف انرژی شوند.

در مواردی که عایق بودن تا حد امکان مدنظر باشد، از نسل جدید پنجره ها، با نام پنجره های آلومینیومی ترمال بریک استفاده  می گردد.

در واقع درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک، عایق سرما و گرما می باشند. برای این کار دو بخش درونی و بیرونی آلومینیوم از هم جدا شده و در بین آن ها یک متریال قرار می گیرد تا در برابر رسانایی فلز، عایق گردد.

در قسمت بهتر است از یک فیلم توضیحات استفاده شود. در جلسه با آقای اصغری آن را مطرح کنید. در غیر آن حتما، باید مطالب بیشتری به این بخش اضافه شود.

مزیت های درب و پنجره آلومینیومی نرمال شرکت حکمت نسبت به سایر رقبا چیست؟

شرکت حکمت در طول نیم قرن سابقه، پروژه های متعددی را در زمینه درب و پنجره های آلومینیومی به اجرا درآورده است. لیست زیر تنها بخشی از این پروژه ها در سطح کشور می باشد.