ترمال بریک چیست؟

به زبان ساده ، ترمال بریک عایقی است که در قاب پنجره و درب یافت می شود. ترمال بریک در شکافی در ساختار پنجره ، بین قاب های داخلی و خارجی قرار می گیرد. کارآمدترین ماده مورد استفاده پلاستیک یا نوار پلی آمید است. فولاد اغلب در گذشته به دلیل رسانایی ضعیف گرما مورد استفاده قرار می گرفته است ، اما هدایت حرارتی پلی آمید ۱۶۰ برابر بهتر از فولاد است.فناوری پروفیل آلومینیوم ترمال بریک دارای نوار پلی آمید تقویت شده بین پروفیل های آلومینیومی داخل و خارج است و سدی عایق بندی شده در قاب پنجره ایجاد می کند. گرما ، سرما و سر و صدا را هزار برابر کندتر از آلومینیوم نرمال هدایت می کند.
چرا به ترم بریک نیاز است؟
درب ها و پنجره های آلومینیومی سالهاست که در املاک تجاری به دلیل ماهیت قوی و عمر طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها قاب های باریک تری ارائه می دهند که می توانند از شیشه های بزرگتر از  پنجره UPVC پشتیبانی کنند ، مناسب برای ویترین مغازه ها ، ادارات و ساختمان های تجاری. در حالی که آلومینیوم دارای چندین مورد مثبت است ، اما با یک سقوط همراه است ، یک ماده بسیار رسانا است. در نتیجه ، درب ها و پنجره های آلومینیومی مستعد از دست دادن گرما هستند ، به راحتی سرد می شوند و مشکلات ناشی از تراکم را افزایش می دهند. آلومینیوم به دلیل قیمت بالا کمتر در منازل مسکونی کاربرد دارد.
پنجره ها و درهای آلومینیومی که از نظر حرارتی شکسته شده اند از فناوری مدرن استفاده می کنند که در آن فاصله بین اجزای قاب ایجاد می شود و با استفاده از مواد کمتر رسانا به هم متصل می شوند. این یعنی چی؟ در عمل ، این امر مانعی بین هوای سرد بیرون و هوای گرم داخل ایجاد می کند. این منجر به عایق بندی عالی پنجره می شود و مشکل را با رسانایی بالای آلومینیوم برطرف می کند. وقتی پنجره ها و درب های آلومینیومی از نظر حرارتی شکسته نشوند ، در تابستان بسیار گرم و در فصل زمستان بسیار سرد می شوند.این امر می تواند تفاوت اصلی پنجره های آلومینیومی ترمال بریک و نرمال باشد پس بهتر است هنگام خرید به این نکته نیز توجه داشته باشید.
آلیاژ آلومینیوم دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد و می تواند باتوجه به طراحی در هندسه و ساخت آن، نیروهای وارده به خود را به بهترین حالت ممکن تحمل نماید. این پنجره های آلومینیومی وزن سبکی دارند. سبکی برای درب و پنجره‌ها مزیت خوبی به حساب می‌آید. البته این سبکی باعث نمی‌شود که در برابر فشار باد ضعیف باشند. خوبی پنجره های ترمال بریک همین است که در عین سبکی در برابر وزش باد مقاوم هستند