توری پلیسه :

با دوامی مثال زدنی در مقابل نفوذ حشرات موذی ایستا ده ایم …

همیشه باز کردن درب و پنجره مورد احتیاج ساکنین ساختمان ها بوده ، تهویه هوای داخل یا استفاده از هوای مطبوع مناطق خوش آب و هوا یکی از کاربردهای درب و پنجره است. طبیعی است با باز بودن درب و پنجره ها حشرات و جانوران موذی به راحتی به داخل نفوذ خواهند کرد و مزاحمت به وجود خواهند آورد. به همین دلیل از توری استفاده می شود .
توری پارچه ای ، توری های فلزی که در کادر آلومینیوم قرار می گیرد ، توری های رولینگ و توری های پیلیسه از جمله توری های است که امروزه در ساختمان های مختلف استفاده می شود . در این جا به معایب و محاسن این توری ها اشاره مختری می کنیم تا تصمیم گیری برای شما راحت باشد

توری پیلیسه
 • توری پلیسه ، بهترین انتخاب …

با توجه به توضیحاتی که گفته شد مجموعه حکمت سال هاست محصولی به نام توری پلیسه را ارایه کرده تا در کنار محاسن توری های گذشته معایب آن ها نیز پوشش داده شود .
به روز ترین محصولی که می توان برای توری به کار برد توری های پلیسه است ، توری هایی از جنس پلی استر و فایبرگلاس که در کادر نازکی از آلومینیوم قرار می گیرد و طبیعتا با در و پنجره های آلومینیومی هم رنگ می شود ، توری پلیسه با مکانیزمی ساده به صورت آکاردئونی تا خورده و روی هم جمع می شود و کامل داخل کادر می رود.
همین سادگی در نوع بازشو باعث می شود خرابی نداشته باشد و طول عمر بیش تری نسبت به توری رولینگ داشته باشد

 • ویژگی های توری پلیسه به صورت مختصر :
 • ظاهری زیبا و هم رنگ با در و پنجره

 • مقاوم در برابر زنگ زدگی و سولفاته شدن

 • مکانیزم آسان باز و بسته شدن

 • ماندگاری بالا نسبت به دیگر توری های موجود در بازار

 • فضاگیر نبودن مقابل درب های باز شو

 • قابل رگلاژ بودن برای راحت حرکت کردن توری

 • استفاده از مویی های گردگیر برای جلوگیری از نفوذ حشرات موذی

 • قابل استفاده برای پنجره هایی با عرض و ارتفاع زیاد

 • تنوع رنگ بالا برای هر نوع سلیقه

 • در زمانی که توری در کادر خود قرار دارد روی نمای ساختمان دیده نمی شود در نتیجه زیبایی نمای ساختمان حفظ می شود

 • زمانی که در یا پنجره بسته است جلوی نور ورودی را نمی گیرد

 • مقاومت بالای توری در برابر تابش نور خورشید و گرمای زیاد ( جنس توری از پلی استر یا فایبرگلاس می باشد )

توری پلیسه
توری رولینگ
 • توری رولینگ ، نسل بعدی توری ها …

توری هایی که کلاف آلومینیومی دارند وبا مکانیزم رولینگ داخل کادر خود جمع می شوند جنس این توری ها از پی وی سی با کیفیتی مطلوب است و در ابتدای تولید رضایت کاربران را به همراه داشت.
توری رولینگ در دو مدل افقی و عمودی عرضه می شود ، که در مدل افقی از راست یا چپ به سمت مخالف کشیده می شود و در مدل عمودی از بالا به پایین .
همرنگ بودن کلاف توری رولینگ با در و پنجره از محاسن این توری است و حسن دیگر زمانی است که توری جمع می شود و پرده ای جلوی چشم دیده نمی شود .
از معایب این توری میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
بعد از گذشت چند ماه استفاده ، مکانیزم این توری ها به مشکل می خورد و به سختی حرکت می کند.
کامل در کادر خود جمع نمی شود و گاها از جای خود بیرون می آید
به مرور زمان خاک می گیرد و قابل نظافت نیست
آهن رباها و غلطک های توری رولینگ بعد از مدتی درست عمل نمی کند و توری از کارایی خارج می شود به همین دلایل شوق استفاده از این توری ها کاهش پیدا کرده و نیاز جدیدی شکل گرفته است .

 • توری فلزی …

توری هایی است که از مفتول های آلومینیومی یا آهنی نازک بافته می شود که البته در نگاه اول جنس واقعی آن اصلا گویا نیست و بعد از گذشت زمان اگر در مقابل رطوبت هوا اکسیده شود مشخص می شود آهن است و اگر اصطلاحا زنگ نزند مشخص می شود که آلومینیوم است. یکی دیگر از مشکلات این توری ها این است که دید پنجره ها را کور می کند و نور ورودی به داخل را کاهش می دهد که این امر بسیار آزاردهنده است.
توری های فلزی که مقابل پنجره ها و درب های لولایی نصب می شوند ، چون باید به صورت لولایی باز و بسته شوند
فضاگیری زیادی دارند و همیشه موجب مزاحمت برای مصرف کننده هستند .
ظاهر نامناسب پروفیل های الومینیومی که باید به صورت کلاف مازاد به این در و پنجره ها اضافه شود نیز میل به استفاده از این توری ها را کم می کند.این توری ها به راحتی از کلاف خود بیرون می آیند و این امر نفوذ حشرات به داخل را به دنبال دارد در نتیجه کارایی توری را از بین می برد.
همرنگ بودن کادر توری ها با پنجره های آلومینیومی یکی از مزیت های این توری ها است و درصورت استفاده از توری های با جنس آلومینیوم ماندگاری این توری ها را بالاتر می برد

توری فلزی.
توری پارچه ای
 • توری پارچه ای …

این توری ها به وسیله چسب یا زهوارهای آهن ربایی به دور تا دور لنگه درب ها متصل می شوند تا جلوی نفوذ حشرات را بگیرد. تابش نور خورشید ، سرما و گرما های مداوم باعث می شود تا عمر بسیار کوتاهی داشته باشد و البته که ظاهر بد شکل آن نیز دلیلی است برای استفاده نکردن از آن .

در نهایت باید در نظر داشت فقط در صورت اجبار شاید بشود به این گزینه فکر کرد.